Cash Trapping

Ochrona bankomatów przed atakami cyberprzestępców to jedno z najtrudniejszych zadań, któremu muszą sprostać banki. Internetowi złodzieje i hackerzy wymyślają bowiem coraz to nowe sposoby na włamywanie się do tych urządzeń i okradania tym samym kont klientów.

W Polsce według policyjnych danych co tydzień aresztowane zostają osoby, które trudnią się napadaniem na bankomaty. Jedną z metod, która cały czas zyskuje na popularności jest Cash Trapping.

Na czym on polega i dlaczego jest tak bardzo niebezpieczny dla użytkowników? W skrócie polega to na zainstalowaniu na bankomacie specjalnej nakładki, która blokuje wydanie pieniędzy. Klient chce wypłacić pewną sumę, ale w końcu odchodzi od bankomatu z przekonaniem, że urządzenie jest zepsute.

W rzeczywistości jego konto zostało już obciążone, a przestępcy czekają tylko na odpowiedni moment, aby wydobyć pieniądze z bankomatu. Choć metoda ta może wydawać się nieco prymitywna w rzeczywistości jest coraz częściej wykorzystywana w wielu krajach świata.