Człowiek potrzebny

Przy tak szerokim zaawansowanie informatycznym i technologicznym dzisiejszego świata coraz częściej człowiek zastępowany jest maszyną. Dzieje się tak za sprawą wykorzystywania sztucznej inteligencji, która potrafi świetnie służyć jako substytut bądź niejednokrotnie nawet lepiej aniżeli jej człowieczy odpowiednik. Stąd też w zakładach gdzie jest możliwość urządzeniem zająć miejsce ludzi, którzy mają ograniczone możliwości przerobowe zazwyczaj tak się właśnie dzieje.

Taka kolej rzeczy dość mocno w niekorzystnym sensie odbija się na rynku pracy. Wakatów ubywa, co za tym idzie ludziom trudniej znaleźć i utrzymać pracę. Do obsługi maszyn jest potrzebna tylko garstka ludzi, których zadaniem jest dopilnowanie poprawnych ustawień, konserwacja i kontrola pracy maszyn.

Człowiek jeszcze długo będzie potrzebny, ale w coraz mniejszym stopniu. Miejmy tylko nadzieję, że nie dojdzie do tego, że będzie całkowicie możliwość zastąpienia człowieka na urządzenie. Chyba, że każdy będzie miał swojego robota lub maszynę, która będzie zarabiać na rodzinę.