Jak chronić się przed cyberzłodziejami?

Jeszcze niedawno przestępstwa popełniane w internecie wydawały się większości z nas czystą abstrakcją. Dziś, kiedy dokonywanie różnego rodzaju transakcji w sieci, stało się nieodzownym elementem codzienności, coraz bardziej boimy się że możemy paść ofiarami cyberzłodziei.

Jak się przed nimi bronić? Wbrew pozorom ochrona przed tego typu przestępstwami nie jest wcale skomplikowana. Wystarczy jedynie odrobina ostrożności przejawiająca się m.

in. używaniu haseł zawierających duże i małe litery oraz liczby.

Ważne aby nie używać tego samego hasła do kilku kont. Pamiętajmy też, że takie instytucje jak banki nigdy nie poproszą nas o podanie numeru klienta bądź innych danych w mailu – nie umieszczą w nim również linka do własnej strony.

www.estomatolog.com.pl

Chcąc zminimalizować ryzyko kradzieży unikajmy także robienia przelewów bądź nawet logowania się na konto z publicznych sieci Wi-Fi. Nie warto też otwierać podejrzanych plików, maili, ani ufać niezwykle okazyjnym ofertom i promocjom – z pewnością są one oszustwem.

Wciąż wiele użytkowników zapomina także, jak ważnym jest posiadanie na komputerze antywirusa oraz regularna jego aktualizacja.