Rowerzysto, dbaj o swój rower

Każdy sportowiec chcąc być jeszcze lepszym w danej dyscyplinie stara się dbać nie tylko o swoją kondycję, ale również o sprzęt. Dlatego też biegacz kupuje coraz to lepsze buty do biegania, zegarki, które mierzą mu nie tylko przebyty dystans,ale również ciśnienie i ilość spalonych kalorii, windsurfer co sezon zaopatruje się w coraz to lepszą deskę i żagiel, by dzięki temu szkolić swoją technikę. Tymczasem okazuje się, że rowerzyści – amatorzy nie dbają o swój sprzęt do ćwiczeń.

Najczęściej popełnianym przez nich błędem jest to, że nie mają czasu naoliwić łańcucha. Kupują rower i chcą jeżdzić nim bez szwanku przez wiele lat zapominając, by od czasu do czasu nasmarować porządnie jeden z ważniejszych mechanizmów w ich pojazdach. Kolejnym zaniedbaniem ze strony cyklistów jest fakt, że często mają źle napompowane opony, opona ma za dużo albo za mało powietrza.

Wiadomym jest przecież, że im sprawniej jeździ rower, tym cyklista osiąga lepsze rezultaty, a wtedy nie tylko rower jest w lepszej kondycji.