Sport – lekarstwo na szczęście

Nie raz wspominałam już w wielu kontekstach na temat ciągłego stresu, z którym musimy się zmagać w codziennym życiu. Obecność nerwowych sytuacji może jest nieunikniona, jednak okazuje się, że jesteśmy w stanie bardzo szybko się odprężyć, ale także wpłynąć na ograniczenie tego negatywnego czynnika.

Zaskoczeniem dla wielu może być fakt, że najlepszą bronią na zmęczenie, zdenerwowanie, a nawet nerwy jest regularne stosowanie prostych ćwiczeń, czy rekreacyjne uprawianie sportu. Podczas wysiłku fizycznego nasz organizm zostaje bardzo szybko dotleniony, wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Wszystko to powoduje, że zyskujemy dawkę pozytywnej energii. Jest to szczególnie istotne w okresie silnego stresu, kiedy mamy problemy z koncentracją, a co gorsza z zasypianiem.

Wystarczy poświecić przynajmniej raz w tygodniu półgodziny na basenie, joggingu, czy rowerze. Po takim wysiłku nasze ciało bardzo szybko regeneruje się podczas snu, a rano obudzimy się dodatkową dawką pozytywnego nastawienia do życia.